Výhodný nákup stavebních materiálů za bezkonkurenční ceny Prodejna
Stavební činnost Sádrokartony

Sádrokartony

Sádrokartonové stavební desky

poskytují rychlé, levné a kvalitní možnosti úpravy či změny interiéru vašeho bytu, půdy, kanceláře či jiných bytových a nebytových prostor. Materiál, ze kterého je sádrokarton vyroben je lehký, snadno manipulovatelný, proto se z něj snadno staví.

Sádrokarton se vyrábí lisováním sádrové hmoty mezi dva tuhé kartony, které po vysušení vytvoří tuhou stavební sádrokartonovou desku, jejíž další úpravou - potažením voděodolnou folií získáme voděodolnou sádrokartonovou desku. Sádrokarton má 30min požární odolnost – speciálním nátěrem získáme požární odolnost až 60 minut.

  • Sádrokarton lze použít několika způsoby – pro přímou úpravu – barvy, tapety nebo jako podklad pro obklady. Ve všech případech je nutné dodržet technické postupy dané výrobci jednotlivých matriálů používaných pro další úpravy sádrokartonových desek.
  • Povrchové úpravy sádrokartonu: jako první krok je vždy nutné celoplošné přetmelení, široké tmelení spár a vyhlazení povrchu v celé ploše, případně je potřeba tmelené plochy přebrousit. Základní nátěr sádrokartonu – penetrace – používáme materiály odpovídající následné povrchové úpravě.
  • Malování sádrokartonu – jako penetraci nelze použít zředěnou barvu ke konečné úpravě, používáme základní nátěrové hmoty ředitelné vodou.
  • Tapetování sádrokartonu – nanesením základního nátěru nebo jinou penetrací doporučenou výrobcem lepidla, zajistíme rovnoměrnou savost podkladu a zároveň umožníme případné odstranění tapety mokrou cestou v budoucnosti.
  • Natírání sádrokartonu – po zpenetrování podkladu použijeme nejlépe disperzní barvy na bázi akrylátu, aplikace válečkem, případně stříkáním.
  • Omítání sádrokartonu – je-li nutné sádrokarton omítat, aplikujeme sádrovou omítku a stěrky. Po zpenetrování lze nanášet tenkovrstvé  nebo strukturované minerální nebo syntetické omítky.
  • Keramické obklady – jako podklad pro keramický obklad ve vlhkém prostředí se používá impregnovaná sádrokartonová deska – zelená. Samotný keramický obklad – zvlášť v místech předpokladu ostřikované vody – není zárukou ochrany před kapalnou vlhkostí. Proto je nutné ošetřit sádrokarton hydroizolačním nátěrem. Je obzvlášť důležité dbát na bezchybné provedení napojení a styků jednotlivých konstrukcí.Obklad se lepí flexibilními lepidly, nanáší se zubatou stěrkou. Plocha se spáruje spárovací hmotou, prostupy, kouty a napojení ploch se trvale utěsní pružným silikonovým tmelem s protiplísňovou úpravou.

Interiér lze upravit sádrokartonem např. při snížení nebo zateplení stropů, změně dispozic místností pomocí příček, vybudování půdních vestaveb, při instalace střešních oken...

Sádrokartonové desky mají speciální vlastnosti, dle přání zákazníka či nutnosti prostoru montujeme obyčejné, protipožární, voděodolné či akustické modré desky.

Výhody sádrokartonu:

1. rychlá a snadná instalace sádrokartonu
2. přesnost a jednoduché řezání sádrokartonových desek
3. pevnost a odolnost sádrokartonu 
4. neomezení rozměry a snadná tvarovatelnost ( oblouky, vlny)
5. moderní řešení interiérů - možnost realizace tam, kde nelze použít klasické zdivo
6. ekologické řešení
7. dlouhá doba životnosti sádrokartonu
8. finanční dostupnost
9. povrch sádrokartonu lze malovat, tapetovat i obkládat
10. tepelně a zvukově izolační vlastnosti sádrokartonu

Realizace: 777 700 263

 

Na první pohled by se mohlo zdát, že technologie sádrokartonových konstrukcí je předurčena pro moderní stavebnictví, ale není tomu zdaleka tak. Naše firma i v minulosti této technologie použila i u staveb s významnou historií, jako například AVU Holešovice,  kde SDK konstrukce nahrazovaly štukatérské prvky, klenby, oválná okna či opláštění kruhového schodiště.V případě gotického  hradu v Litoměřicích upraveného  na Svatostánek českého vinařství v kombinaci s obklady a minerálními podhledy Ecophon  se vytvořil velmi elegantní interiér s vynikajícími akustickými i požárními vlastnostmi.

Montáž SDK – Odborná firma

257 810 606 vimat@vimat.cz

Naši partneři